קירה לוי - נטורופתית - אודות
 
שמי קירה, אני ילידת 63 ובעלת תואר ראשון בספרות אנגלית. בנוסף, גם למדתי פסיכולוגיה. עבדתי 10 שנים בהיי-טק ואח"כ החלטתי שהגיע הזמן לעשות הסבה למקצוע הנשמה שלי - נטורופתיה.
את הנטורופתיה למדתי 4 שנים במכללה למנהל, בהדרכתו של ד"ר דן קרת. את ההתמחות עשיתי בבי"ח אסף הרופא, שם גם השתתפתי בהנחיית קבוצות של חולי יתר לחץ דם ועבדתי מעל 5 שנים בבית חולים בלינסון עם חולי סרטן ביחידה אינטגרטיבית של דר' עופר כספי. אני נטורופתית מוסמכת, חברה באגודה הישראלית לנטורופתיה ורשומה במועצת הסמכה ארצית.
 
כיום אני עוסקת בטיפול בקליניקה הפרטית בהרצליה, מדריכה לאורח חיים בריא,  מלמדת בבית ספר "מירב" לרפואה משלימה האוניברסיטה הפתוחה. מטפלת בתזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא ודמיון מודרך.
 
הטלפון שלי לכל פנייה - 058-4700002

 

תשאלו אותי

קירה לוי, R.Na - נטורופתית מוסמכת

אישה

מהי נטורופתיה?

נטורפותיה היא רפואה טבעית. נטורו = טבע. בעזרת הנטורופתיה אנחנו יכולים להגביר את הבריאות , להפחית סיכון למחלות ולטפל במצבים קיימים. הכלים בהם הנטורופתיה משתמשת הם כלים מהטבע – תזונה, תנועה, תודעה, מגע, צמחי מרפא ותוספי מזון במידת הצורך.
הפילוסופיה העומדת מאחורה שיטת טיפול זאת היא שלגוף יש את היכולות לתקן את התקלות שקורות בו, ועלינו לשים דגש על מיקסום יכולות אלו על ידי הרחקה של גורמים המפריעים לפעילות תקינה.
נטורופתיה הינה שיטת טיפול הוליסטית, כלומר מתייחסת לאדם כאל מקשה אחת ולא כאל מערכות נפרדות ובעיות נפרדות. היא רואה את האינטרקאציה בין אברי הגוף השונים ובינם לבין הנפש, ומטפלת באדם כולו.
אישה
הנטורופתיה מחפשת את הגורם למחלות ומתייחסת אליו. לכן היא יכולה לשפר מצבים רבים. כך למשל, כאשר מטפלים בדלקות, זה יכול לעזור במצבים כמו דלקות פרקים, דלקות במעי, דלקות ברקמות, פגיעה באברים (למשל כליות הרגישות לדלקות) ועוד. כנ"ל גם התייחסות להפרעות במערכת החיסון – בין אם חולשה ובין אם רגישות יתר  – יכולה לעזור בטיפול במצבים כמו מעי רגיז, אלרגיות, מחלות אוטואימוניות (בהן הגוף תוקף את עצמו), מחלות עור , מחלות חורף, ועוד .

באיזה מצבים הנטורופתיה יכולה לעזור? 

היתייחסות לאברי הפינוי כמו כבד וכליות יכולה לעזור בטיפול במצבים רבים מאוד כמו בעיות עור , יתר לחץ דם, סוכרת , בעיות מפרקים, מחלות אוטואימוניות ועוד.
אישה

מהי נטורופתיה?

אני עובדת עם מטופלים מבוגרים. יש לי ניסיון רב במחלות קשות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, סרטן, וסוגים רבים של מחלות אוטואימוניות, כולל מחלות כליות, כבד וריאות (אסטמה ועוד).
כמו כן, יש לי הרבה מטופלים עם בעיות במערכת העיכול (מעי רגיש, קנדידה, מחלות דלקתיות, צרבות, גזים , אולכוס ועוד), בעיות הורמונליות (תופעות טרום וסתיות, גיל המעבר, גלי חום, שחלות פוליציסטיות וציסטות בשדיים, כמו גם בעיות פרוסטטה על סוגיהם ופוריות הגבר והאשה).
יש לי הרבה ניסיון גם עם בעיות עור כמו אקנה, פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס – אקנה של העור, סבוריאה, פרונקולוזיס וכו'. 
אישה

איך נערכים טיפולים נטורופתיים אצלי ?

בטיפול נטורופתי אצלי אנחנו יושבים ביחד ומדברים. הפגישה הראשונה לרוב יותר ארוכה מאחרות, ועורכת כשעה וחצי. עלותה גבוהה יותר מפגישות הבאות. בפגישה הזאת המטופל מספר לי את מה שמציק לו ובמה הוא רוצה לטפל, ואחרי זה אני שואלת שאלות רבות כדי להשלים לעצמי את התמונה. אני ארצה לראות בדיקות דם ושתן כלליות מהחודשים האחרונים בפגישה זו, וכן כל חומר רפואי רלוונטי לבעיה איתה הגיע המטופל.
בסוף הפגישה מחליטים על הדרך הפעולה,  והמטופל מקבל את ההנחיות לתחילת הטיפול. הפגישות העוקבות לפי הצורך נמשכות כשעה, בהן המטופל מקבל הנחיות המשך לטיפול בבעייתו. 
אני לא חובבת תוספי מזון במיוחד, רק לפי הצורך ולרוב לזמן מוגבל. עיקר הכלים שלי הם תזונה וצמחי מרפא, שחלקם נמצאים אצלי בקליניקה וחלקם אני מזמינה במיוחד עבור המטופל מחברה המתמחה בצמחי מרפא.