קירה לוי - נטורופתית - אלרגיה למזון
 

טיפול טבעי למחלת - אלרגיה למזון

אלרגיה למזון הינה תגובת התנגדות הגוף לצריכת מזון מסוים. האלרגיה יכולה להיות לחלבון, לעמילן, זיהום הנמצא במזון (חומרי הדברה) או צבעי מאכל במזון וחומרים משמרים. אלרגיה למזון קלאסית, לפי הגדרה, מתווכת ע"י מערכת החיסון, אך אצל אנשים רגישים יכולה להיווצר אלרגיה גם לחומרים טבעיים. למשל, יש תרכובות פנוליות ביין אדום ובגבינה מיושנת הקשורות למיגרנות אצל אנשים מסוימים.

מונחים נוספים המתארים תגובה הגנתית של הגוף למזון הם: רגישות יתר למזון ואי סבילות למזון. אלרגיות למזון חשודות בקשר לטווח רחב מאוד של בעיות בריאותיות, הם פוגעות כמעט בכל איבר בגוף - החל מסימפטומים מתונים כמו בעיות עיכול ודלקות במעי, ועד למחלות גדולות וכבדות כמו צליאק, דלקת פרקים וזיהום כרוני. האלרגיות קושרו גם למערכת העצבים המרכזית ולהפרעות כמו דיכאון, חרדה ותסמונת העייפות הכרונית.

מספר האנשים הסובלים מאלרגיות בעולם המערבי נמצא בעליה דרמטית בשנים האחרונות. למשל,אקזמה, שהיא מצב המתבטא בעור וקשור הרבה פעמים לאלרגיה, פוגע ב-10-15% מהאנשים בזמן כלשהו בחייהם. תגובות הגנתיות של הגוף נרשמים עתה ב - 25% של ילדים. יש רופאים המאמינים כי אלרגיות הן הסיבה המובילה לסימפטומים לא מאובחנים, ושכ-60% מהאמריקאים סובלים מתגובה הגנתית של הגוף למזון.

מבחינה קלינית, נטורופתים ומטפלים בתזונה מזהים 2 סוגים של אלרגיה למזון: מחזוריות וקבועות. אלרגיות מחזוריות, האחריות ל-80-90% מאלרגיות למזון, מתפתחות באיטיות בתגובה לצריכה קבועה ותכופה של סוג מזון מסוים. אם נמנעים מהמזון לתקופת זמן (בדרך כלל כ-4 חודשים), אפשר לנסות להחזיר אותו לתפריט, אך רק אם הוא לא יאכל בתדירות גבוהה. אלרגיות קבועות קוראות תמיד כאשר אוכל מסוים נאכל, בלי קשר לזמן שעבר מהפעם האחרונה. אלרגיות אלה נשארות לכל החיים.
סימנים וסימפטומים שכיחים

& עיגולים שחורים מתחת לעיניים
& נפיחות מתחת לעיניים
& קמט אנכי בחלק התחתון של העין
& צבירת נוזלים כרונית
& זיהומים שכיחים
& בעיות קיבה לעיתים קרובות


בנוסף לסימפטומים אלה, אלרגיה קשורה למצבים רפואיים הבאים:
& בקיבה:
צליאק, שלשול כרוני, אולכוס, דלקת במעי (גסטריטיס), IBS (סינדרום הקיבה העצבנית), בעיות בספיגה
לנטורופתיה, רפואה טבעית, יש מה להציע כדי להקל, לשפר ואף להבריא מצב זה. 
ליצירת קשר - 052-3336002052-3336002
או kira@kira.co.il